Po co Ubezpieczenie Turystyczne?Ubezpieczenie Turystyczne co obejmuje?


✓  pokrywa koszty leczenia za granicą - odpowiedzialność do wysokości sumy ubezpieczenia, która może wynieść nawet 1 000 000 zł

✓  pokrywa koszty poszukiwania i ratownictwa, w tym także bezpieczny powrót do domu

✓  pokrywa koszty transportu medycznego do Polski

✓  usługi assistance np. opieka nad nieletnimi dziećmi, pomoc tłumacza, pomoc finansowa, czy odwiedziny osoby wskazanej

ubezpieczenia: NNW, OC w życiu prywatnym

✓  ubezpieczenie bagażu, w tym sprzętu elektronicznego czy sportowego

✓  pokrywa koszty kontynuacji leczenia na terenie RP

✓  ubezpieczenie kosztów odwołania / rezygnacji z wyjazdu, anulowanie noclegu w hotelu, biletu podróżnego

 
 

Ubezpieczenia Turystyczne - Ranking


Ranking Ubezpieczeń Turystycznych. Porównaliśmy zakres świadczeń ubezpieczeń na wyjazd za granicę na urlop, wakacje, do pracy czy aby uprawiać sport. Sprawdź najpopularniejsze ubezpieczenia podróży zagranicznej.

 

Dlaczego Ubezpieczenie Turystyczne pokrywające koszty leczenia za granicą to konieczność?


--> Przykład: Przewrócił się na wakacjach. Dostał rachunek ze szpitala na 800 tys. zł! Koszt pomocy medycznej dla Polaka, który doznał urazu głowy w USA, wyniósł 793 000 zł.


--> Przykład: guz mózgu – zaburzenia czucia kończyn górnych i dolnych, zawroty głowy  (hospitalizacja) - 599 000 zł.


--> Przykład: zapalenie wyrostka robaczkowego (hospitalizacja) - 500 000 zł.


--> Przykład: Transport medyczny za pomocą air-ambulansu to ok. 250 000 zł.


-> Przykład: Akcja ratownicza w górach to ok. 300 000 zł.


--> Przykład: Wypadek na W. Kanaryjskich – poważny uraz nogi złamania kostki ze zwichnięciem połączenia/więzadła piszczelowo-strzałkowego. Transport ambulansem do szpitala, hospitalizacja; transport do kraju - koszty: 46 867 zł


--> Przykład: Wypadek w Turcji – potknięcie podczas spaceru i doznanie urazu kolana; transport do szpitala ambulansem; po wykonaniu diagnostyki operacja artroskopii kolana. Transport ambulansem, 2-dniowa hospitalizacja - koszt: 19 360 zł

Najdroższy transport air-ambulansem - Transport medyczny odbywa się samolotem z pełnym wyposażeniem medycznym, a pacjentowi towarzyszy personel pokładowy oraz medyczny. Każda polisa obejmuje transport medyczny do Polski, ale należy pamiętać, że pokrywa ona wydatki do sumy ubezpieczenia, a te w krajach znajdujących się w odległych zakątkach świata są o wiele większe niż zakładane w podstawowej wersji. Transport medyczny ze Stanów Zjednoczonych, Azji lub Afryki do Polski za pomocą air-ambulansu to mniej więcej 250 000 zł.


Ubezpieczenie Turystyczne - opinie


Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia są w czołówce krajów z najdroższymi kosztami leczenia. Dlatego według opinii ekspertów najlepsze ubezpieczenie turystyczne to takie z najwyższymi sumami ubezpieczenia, zwłaszcza dla kosztów leczenia i assistance, szczególnie w przypadku USA, Kanady, karaibskich wysp, czy chociażby Meksyku.

Biorąc pod uwagę astronomiczne stawki, jakie można zapłacić za leczenie za granicą cena ubezpieczenia turystycznego wydaje się niewielka bo już za 2 zł dziennie mamy ochronę i bezpieczeństwo.


Karta EKUZ a Ubezpieczenie Turystyczne - Porównanie

EKUZ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zastąpi ubezpieczenia turystycznego – sprawdź różnice!


 
 

Ubezpieczenie Turystyczne

kod rabatowy do 60% zniżki


Koszty leczenia do 1 mln zł ✓ Nielimitowany transport medyczny ✓ Całodobowe centrum Alarmowe ✓ NNW, OC, bagaż ✓ kup online.